آموزش قرآن،کامپیوتر و زبان

در اين صفحه به توضيح کامل اين خدمت خيريه مي پردازيم

این کلاسها به بخش های زیر تقسیم می شود:

الف) قرآن

آموزش قرآن

روخوانی، تجوید و حفظ قرآن به توانخواهان در کلاسهای قرآن خیریه آسوده مأوی آموزش داده می شود.
با توجه به تفاوتهایی که شرکت کنندگان از نظر هوش، یادگیری، شرایط فیزیکی، ادای کلمات دارند آموزش قرآن به صورت انفرادی انجام می گردد.
آمار شرکت کنندگان در کلاسهای قرآن در سال ۱۳۹۲ به شرح زیر می باشد:
– روخوانی ۳۲ نفر
– حفظ ۱۴نفر
– تجوید ۷نفر

ب) کامپیوتر

آموزش کامپیوتر

خیریه آسوده مأوی در جهت توانمندسازی توانخواهان تلاش می نماید با برگزاری کلاسهای آموزش کامپیوتر، آنها را با دنیای مجازی آشنا نماید.
پس از یادگیری کامپیوتر در بسیاری از موارد خانواده های توانخواهان را در جهت تهیه کامپیوتر و لپ تاپ مورد حمایت قرار داده است.
در سال ۱۳۹۲ تعداد توانخواهان شرکت کننده در کلاسهای کامپیوتر ۱۲ نفر بوده است.

ج) زبان

آموزش زبان

خیریه آسوده مأوی در جهت توانمندسازی توانخواهان اقدام به برگزاری کلاسهای زبان به صورت ترمی در دوره های مقدماتی و پیشرفته کرده است.
این کلاسها از سال ۱۳۸۹ تا به حال در تابستان هرسال برگزار می گردد.
در سال ۱۳۹۲ تعداد توانخواهان شرکت کننده در کلاسهای زبان ۱۳ نفر بوده است.

د) داستان نویسی

آموزش داستان نویسی

کلاس های داستان نویسی خیریه آسوده ماوی در راستای آموزش فنون و عناصر داستان نویسی اردیبهشت ماه سال ۹۲ برپا گردید .بسیاری از بچه های انجمن به واسطه ی استعداد و علاقه شخصی خود مطالبی را به نگارش در آورده بودند اما به دلیل مطالعات کم دچار نوعی فقر فکری وذهنی بودند . سعی شد در این کلاس ها ابتدا فکر دانش آموزان بارور شود و این کار تنها از طریق علاقمند کردن آنها به مطالعه امکان پذیر بود . شرایط خاص جسمانی بچه ها گاه اجازه ی مطالعه را به آنها نمی دهد به همین دلیل همراه با آموزش عناصر داستان نویسی به صورت ساده و ابتدایی ، هر هفته داستان های مطرح ایران و جهان نیز خوانده می شود یا به نوعی داستان گویی می شود تا بچه ها به خواندن تشویق و ترغیب شوند و نتیجه این است که حالا بعد از گذشت حدود هفت ماه پیشرفت بچه ها کاملا مشهود است و مطالعه کردن و نوشتن برای آنها جذابیت خاصی دارد . تعدادی از آثار توانخواهان جهت چاپ در نشریه ی انجمن و تعدادی جهت چاپ کتاب به صورت مجموعه ی داستان آماده ی ارائه است .
تا کنون کلاس داستان نویسی در ۲۹ جلسه برگزار و ۱۱ نفر شرکت کننده دارد.

ه) سواد آموزی

سواد آموزی

یادگیری خواندن ونوشتن در دنیایی که امروز هرکه کامپیوتر ندارد بی سواد به نظر میرسد، امر پیش پا افتاده و معمولی تلقی می شود، ولی اگر قرار باشد معلولانی که از همه چیز محروم هستند خواندن ونوشتن بیاموزند معنی ومفهوم دیگری خواهد داشت.
برنامه توانمند سازی توانخواهان انجمن که هرروز ابعاد جدیدی به خود می گیرد با برگزاری کلاس های سواد آموزی شادی ونشاط خاصی را برای توانخواهان و خانواده هایشان بوجود آورده است.
در حال حاضرتعداد شرکت کنندگان در کلاس سواد آموزی ۱۱ نفر می باشد.